Minusta tuntuu

Tonttutoljanteri

Minusta tuntuu että keskustelen täällä joidenkin idioottien kanssa vai onko se vain yksi idiootti. Monihan saatta vain lukea viestejä muttei vastaa niihin niin kuin ei vastaa tuo idioottikaan vaan aloittaa vain uusia ketjuja jostain asioista mitkä ei hetkauta ketään. Minä olisin luullut että Indonesian tsunami ja Kiihtelysvaaran kirkkopalo hetkauttaisi keskustelijoita mutta ei. Palmen murha ei hetkauta tippaakaan vaikka historiaa ovat kaikki. Jopa Kiihtelysvaaran kirkkopalo on historiaa. Se oli tahallaan sytytetty. Niin oli Tyrvään kirkko palokin ja Porvoo ja Ylivieska. Yksittäistapauksia kaikki eikä mitään jatkumoa eli niillä ei ole muuta yhteistä kuin että ovat kirkkoja ja olivat tuhopolttoja.

Kaikilla terroriteoilla maailmassa ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa kuin että suurimmaksi osaksi niissä, jotka saivat mediassa palstatilaa, oli tekijänä yksittäinen susi (lue hullu) ja nuo sudet olivat kaikki yksilöitä ja teot yksitttäistapauksia.

Aina kirjoitettiin ensin ettei epäillä terroritekoa ja sitten, että tekijä oli hiljainen ja ujo omissa maailmoissa eläjä niin kuin viimeksi tämä Cherif Checatt Strasburgista. Nyt Belgiassa on miesjahti (man hunt) päällä. Joku ammuskeli ikkunoita Brysselin keskustassa. Man hunt eli mies jahti on jatkunut Palmen murhasta lähtien. Onko mies vielä elossa. Lukekaa ketjusta Haamumiehem haastattelutunti.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15492543/haamumiehem-haastattelutunti

Ja älkääkä olko tollasia tonttuja.

5

153

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Määkivähämääkin

      Voisi jopa kiinnostaa, mutta kun sinä niistä kirjoitat niin ei kiinnosta tippaakaan.

    • Minä.itse

      Vai niin?

    • ei.ne.opi

      Täällä mellastaa muutama vähälahjainen Venäjän rakastaja, joku Britti- ja Usa -vihaaja ja erinäisiä Suomen poliittisen johdon ja Suomalaisen hyvinvointiyhteiskunnan haukkuja sekä suomalaisen median vihaajia.

      Yleensä ovat jokseenkin arveluttavalla asenteella varustettuja sisäsiittoisia valemedian levittäjiä.

      Aloitusten aihepiirit laskettavissa yhden käden sormilla.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      "Minusta tuntuu että keskustelen täällä joidenkin idioottien kanssa vai onko se vain yksi idiootti. "
      Minusta tuntuu että täällä keuhkoo ufotarinoitaan joku, kenen aivot ovat sulaneet ylikuormituksesta. Eikä tajua lopettaa vaikka ketään ei voisi vähempää kiinnostaa nerokkaat oivallukset koko maailman kattavista salaliitoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1540
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      99
      748
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe