Minusta tuntuu

Tonttutoljanteri

Minusta tuntuu että keskustelen täällä joidenkin idioottien kanssa vai onko se vain yksi idiootti. Monihan saatta vain lukea viestejä muttei vastaa niihin niin kuin ei vastaa tuo idioottikaan vaan aloittaa vain uusia ketjuja jostain asioista mitkä ei hetkauta ketään. Minä olisin luullut että Indonesian tsunami ja Kiihtelysvaaran kirkkopalo hetkauttaisi keskustelijoita mutta ei. Palmen murha ei hetkauta tippaakaan vaikka historiaa ovat kaikki. Jopa Kiihtelysvaaran kirkkopalo on historiaa. Se oli tahallaan sytytetty. Niin oli Tyrvään kirkko palokin ja Porvoo ja Ylivieska. Yksittäistapauksia kaikki eikä mitään jatkumoa eli niillä ei ole muuta yhteistä kuin että ovat kirkkoja ja olivat tuhopolttoja.

Kaikilla terroriteoilla maailmassa ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa kuin että suurimmaksi osaksi niissä, jotka saivat mediassa palstatilaa, oli tekijänä yksittäinen susi (lue hullu) ja nuo sudet olivat kaikki yksilöitä ja teot yksitttäistapauksia.

Aina kirjoitettiin ensin ettei epäillä terroritekoa ja sitten, että tekijä oli hiljainen ja ujo omissa maailmoissa eläjä niin kuin viimeksi tämä Cherif Checatt Strasburgista. Nyt Belgiassa on miesjahti (man hunt) päällä. Joku ammuskeli ikkunoita Brysselin keskustassa. Man hunt eli mies jahti on jatkunut Palmen murhasta lähtien. Onko mies vielä elossa. Lukekaa ketjusta Haamumiehem haastattelutunti.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15492543/haamumiehem-haastattelutunti

Ja älkääkä olko tollasia tonttuja.

5

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Määkivähämääkin

      Voisi jopa kiinnostaa, mutta kun sinä niistä kirjoitat niin ei kiinnosta tippaakaan.

    • Minä.itse

      Vai niin?

    • ei.ne.opi

      Täällä mellastaa muutama vähälahjainen Venäjän rakastaja, joku Britti- ja Usa -vihaaja ja erinäisiä Suomen poliittisen johdon ja Suomalaisen hyvinvointiyhteiskunnan haukkuja sekä suomalaisen median vihaajia.

      Yleensä ovat jokseenkin arveluttavalla asenteella varustettuja sisäsiittoisia valemedian levittäjiä.

      Aloitusten aihepiirit laskettavissa yhden käden sormilla.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      "Minusta tuntuu että keskustelen täällä joidenkin idioottien kanssa vai onko se vain yksi idiootti. "
      Minusta tuntuu että täällä keuhkoo ufotarinoitaan joku, kenen aivot ovat sulaneet ylikuormituksesta. Eikä tajua lopettaa vaikka ketään ei voisi vähempää kiinnostaa nerokkaat oivallukset koko maailman kattavista salaliitoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1442
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      882
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      56
      849
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      806
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      683
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      680
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      333
      651
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      644
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      72
      609
    Aihe